Select your timezone: Select

„Viskas arba nieko“ ar „naujos eros pradžia“: kodėl šis Europos lygos finalas yra toks ypatingas?".

Šis Europos lygos finalas tikrai bus ypatingas. Gegužės 21 dieną Bilbao mieste susitiks dvi ekipos, kurios Anglijos „Premier“ lygoje sužaidė istoriškai prastus sezonus, žinant savo istoriją. „Tottenham“ ekipa mes iššūkį „Manchester United“ futbolininkams.

Galima teigti, jog ekipų situacijos yra panašios. Tiesa, titulo reikšmė skiriasi – į tai ir pasigilinkime. 

„Manchester United“ klubui šis trofėjus būtų labai vertingas, tačiau klubas bei fanai į šį reikalą žiūri gal kiek iš kitos prizmės. Jiems per Europos lygos finalą yra geras šansas patekti į Čempionų lygą bei likti Europos elite. Rubenas Amorimas turėtų būti neatleistas nepaisant finalo rezultato, o pačiam treneriui tai gera pradžia žengiant į naują erą. Tiesa, rezultatai lygoje, nuo portugalo atėjimo, yra tragiški, tad kitą sezoną pasitikėjimo kreditas labai didelis nebus.

„Tottenham“ situacija – praktiškai viskas arba nieko. Trofėjus galėtų reikšti vieno iš lyderių Cristiano Romero likimą klube, trofėjų bado nutraukimą, didesnes galimybes transferų rinkoje bei pratęstus darbus su Ange Postecoglou. Šis klubas pastaraisiais metais mėgo dažnai keisti trenerius, bet Ange, iškovojęs šį trofėjų, galėtų pradėti net trečią sezoną. Kol kas ties šia tema girdisi įvairų gandų. Australas gali komandą palikti net ir laimėjęs, tačiau sunku būtų tuo patikėti, žinant, kad jis bus vienas iš vedlių laimėjus trofėjų „pentinams“. 

Klubo fanai skirtingai žiūri į viską nei „raudonieji velniai“. Jeigu jiems pirmiau yra vieta Čempionų lygoje, Londono klubas galvoja tik apie trofėjų, o vieta Čempionų lygoje tik bonusiukas. Paskutinį sykį „Tottenham“ trofėjų iškovojo 2008 metais, kai Lygos taurės finale po pratęsimo pranoko „Chelsea“ ekipą.

„Tottenham“ Anglijoje užima 17-ą vietą, o „Manchester United“ yra laipteliu žemiau, 16-a. Tai pozicijos, apie kurias klubų sirgaliai galėjo pagalvoti tik pačiose prasčiausiuose košmaruose, tačiau su Europos lygos titulu sezonas bus išgelbėtas, o galų gale, į tam tikrus dalykus užsimerkus, sezoną bus galima vadinti ir pasisekusiu. „Naujos eros pradžia“ arba „viskas arba nieko.“