Odd v Molde

07/05 20:00
Added 2019/07/05 17:43 | 0 thanks

Pick: Odd v Molde (1st Half Winner) @225 4/10 -4.00

Ξεκινώ απόψε από το νορβηγικό πρωτάθλημα και το ματς της Οντ με αντίπαλο την Μόλντε.Φαβορί στις αποδ΄΄οσεις δίνονται οριακά οι φιλοξενούμενοι.
Οι γηπεδούχοι είναι αήττητοι στην έδρα τους με έξι στα έξι φέτος και πάντα παίζουν πολύ καλύτερα σε σχέση με τα ματς εκτός έδρας.έρχονται από ήττα στο εκτός έδρας ματς με αντίπαλο την Μπόντο Γκλιμτ σε ένα ματς όπου τίποτα δεν πήγε καλά για αυτούς αλλά και με πολύ κακή απόδοση με αποτέλεσμα την βαριά ήττα με σκορ 3-0.Θέλουν να επανέλθουν στις νίκες και να δώσουν απαντήσεις.Χωρίς τον βασικό μέσο Γιένσεν.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αλλά στα εκτός έδρας ματς έχουν θέματα φέτος έχοντας ήδη γνωρίσει τρεις ήττες και μάλιστα όχι σε τόσο δυνατές έδρες σαν και αυτή που θα αγωνιστούν απόψε.Χωρίς προβλήματα στο αποψινό ματς μιας και κάποιες απουσίες που υπάρχουν δεν είναι στις βασικές επιλογές της ενδεκάδας.
Η έδρα δίνει ένα πλεονέκτημα στους γηπεδούχους και από την στιγμή που δίνονται και σαν αουτσάιντερ στις τιμές έστω και οριακά θεωρώ ότι αξίζει το ρίσκο.Επιλογή λοιπόν ο άσσος αλλά η πρόταση μου εδώ θα είναι να κερδίζουν το ημίχρονο οι γηπεδούχοι καθώς στα τελευταία τους ματς εντός έδρας συνηθίζουν να μπαίνουν δυνατά και να προηγούνται από το ημίχρονο.Επιλογή λοιπόν και πρόταση άσσος στοπ ημίχρονο.