• No: 0.0%
  • No Opinions: 0.0%
  • Voted: 0

Pick: bet title Over (Total - Home 3.5) @2.370 10/10 -10.00

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα Ισπανίας με την Μπαρτσελόνα να υποδέχεται την Αλαβες.

Κυριάρχησε πέρσι στην Ισπανία η Μπαρτσελόνα και στην πρώτη χρονιά στον πάγκο του γνωστού μας Ερνέστο Βαλβέρδε κατάφερε να πάρει το νταμπλ διατηρώντας μάλιστα στο πρωτάθλημα το αήττητο μέχρι την προτελευταία αγωνιστική. Δεν τα κατάφερε όμως εξίσου καλά και στο Champions League καθώς αποκλείστηκε σχετικά νωρίς από την Ρόμα. Φέτος ξεκίνησε το ίδιο καλά κατακτώντας το Σούπερ Καπ στον τελικό που έγινε στο Μαρόκο με 2-1 επί της Σεβίλλης. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9’ αλλά το γύρισε με τους Πικέ λίγο πριν το ημίχρονο και με τον Ντεμπελέ να σκοράρει στο 78’. Στις καθυστερήσεις ο Τερ Στέγκεν έπιασε πέναλτι αποτρέποντας να πάει το ματς στην παράταση. Μεταγραφικά απέκτησε τον Βιδάλ από την Μπάγερν , τον νεαρό χαφ Αρτουρ από την Γκρέμιο, τον στόπερ Λενγκλέ από την Σεβίλλη και τον εξτρέμ Μαλκομ από την Μπορντό. Παρελθόν ο αρχηγός Ινιέστα που θα συνεχίσει στην Ιαπωνία και ο Παουλίνιο που παραχωρήθηκε σε ομάδα της Κίνας. Σίγουρα το πρόσημο είναι θετικό.

Η Αλαβές ξεκίνησε πέρσι αρκετά άσχημα την χρονιά και ήταν πρώτο φαβορί για υποβιβασμό. Η αλλαγή όμως στον πάγκο στα μέσα Δεκεμβρίου έπαιξε σημαντικό ρόλο στην βελτίωση της ομάδας και στην άνετη τελικά σωτηρία της. Στα μεταγραφικά έχασε μεν τον φορ Μουνιν που επέστρεψε στην Μπαρτσελόνα αλλά ενισχύθηκε σημαντικά και απέκτησε περισσότερο βάθος. Στόχος της και την φετινή σαιζόν η παραμονή στην κατηγορία έχοντας για μπούσουλα την πορεία στον περσινό δεύτερο γύρο.

Ματς ανάμεσα στον Δαυίδ και τον Γολιάθ. Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε δυναμικά την χρονιά και πολύ δύσκολα μπορεί να την προβληματίσει η σημερινή της αντίπαλος …το θέμα είναι στα πόσα γκολ θα σταματήσει! Θεωρώ πως θα μπει δυνατά να καθαρίσει το ματς από νωρίς και επιλογή μου είναι η νίκη της και να κάνει μόνη της το OVER 3,5.