France v Belgium

07/10 21:00
Added 2018/07/10 19:50 | 0 thanks

Pick: bet title Yes (Both Teams To Score) @1.900 10/10 -10.00

Πρώτος ημιτελικός στο Πετρόφσκι της Αγίας Πετρούπολης ανάμεσα στη Γαλλία και το Βέλγιο. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.
Δεν άφησε πολλά περιθώρια στην Ουρουγουάη φτάνοντας σχετικά εύκολα στο νικηφόρο 2-0 η Γαλλία. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της. Πρώτα βιολιά στο σκοράρισμα οι Γκριζμάν και Μ’ Μπαπέ. Πέντε φορές έχει φτάσει μέχρι τα ημιτελικά μετρώντας τρεις αποκλεισμούς και δύο προκρίσεις, με πιο πρόσφατη αυτή του 2006. Το 1986 έπαιξε τελευταία φορά σε επίσημη διοργάνωση με τους Βέλγους κερδίζοντας στον μικρό τελικό του Μουντιάλ με 4-2 στην παράταση. Στα αγωνιστικά δεν έχει προβλήματα ο Ντεσαμπ και μετά και την επιστροφή του Ματουϊντί αναμένεται να έχει την ίδια σχεδόν ενδεκάδα με το προηγούμενο ματς.
Το Βέλγιο ζει μεγάλες στιγμές και το όνειρο δείχνει να μην έχει ταβάνι. Πράγμα λογικό για μια τρομερή φουρνιά ποδοσφαιριστών που διαθέτουν τεράστιο ταλέντο και συνδυάζουν εμπειρία και ενθουσιασμό. Τρομερό ξεκίνημα κόντρα στην Βραζιλία και 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στην επανάληψη, δέχτηκε το γκολ της μείωσης, αλλά άντεξε και πανηγύρισε την μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά . Εντυπωσιακό πως συμπλήρωσε 23 αγώνες δίχως ήττα! Στα αγωνιστικά η απουσία του τιμωρημένου Μενιέ είναι το μοναδικό πρόβλημα για την ομάδα του Βελγίου
Ματσάρα. Θα πέσουν κορμιά. Δύο σούπερ ταλαντούχες ομάδες, που από τη μέση και μπροστά βγάζουν τρομερή ενέργεια και δημιουργούν πολλές φάσεις στα παιχνίδια τους. Οι Γάλλοι δείχνουν πιο σοβαροί συνολικά, αλλά το ότι οι Βέλγοι κατάφεραν να πετάξουν εκτός τους Βραζιλιάνους λέει πάρα πολλά. Ματς που κατά την ταπεινή άποψη ξεκινάει από 1-1 και μάλιστα να τελειώνει εκεί και να συνεχίζουν ακόμα και μέχρι τα πέναλτι! Πολύ πιθανό λοιπόν για μένα να σκοράρουν και οι δύο ελπίζοντας οι ομάδες να παίξουν την μπάλα που ξέρουν και να μην κολλήσουν λόγω της κρισιμότητας του αγώνα.