Vikingur Reykjavik v Olafsvik

07/18 22:15
Προστέθηκε 2018/07/18 20:36 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 1st Half 1.25) @-109 10/10 -10.00

Ματς για το κύπελλο της Ισλανδίας . Στην προημιτελική φάση , την φάση των 8 έχει φτάσει πλέον ο θεσμός του κυπέλλου στην Ισλανδία και οι ομάδες που έχουν απομείνει δίνουν το κάτι παραπάνω , με στόχο την κατάκτηση του τροπαίου . Οι 4 ομάδες που θα πάνε στα ημιτελικά θα έχουν το πάνω χέρι για μία θέση , αρχικά στα ημιτελικά και στην συνέχεια για τον μεγάλο τελικό και την κατάκτηση του τροπαίου . Οι 3 ομάδες που έχουν ήδη περάσει στα ημιτελικά , είναι η Χαφνάρφιορντουρ , που απέκλεισε την Ακράνες , με το φτωχό 1-0 , η Στιάρναν που απέκλεισε την Θόρ της δεύτερης κατηγορίας , με σκορ 2-1 στην παράταση και η Μπρέινταμπλικ που απέκλεισε την πρωταθλήτρια Βαλούρ , επίσης με σκορ 2-1 .
Το πρώτο ματς , αυτο που θα γίνει στις 15 Αυγούστου , είναι αυτό με αντιπάλους την Στιάρναν και την Χαφνάρφιορντουρ και την επόμενη ημέρα , στις 16 Αυγούστου θα γίνει το άλλο ματς , ανάμεσα στην Μπρέινταμπλικ και την νικήτρια του σημερινού ματς . Αναμένονται και τα δύο πολύ καλά ματς , μιάς και οι 4 αντίπαλοι είναι απο την Urvalsdeild , την πρώτη κατηγορία , εκτός και αν περάσει σήμερα η Βίκινγκουρ Όλαφσβικ , που παίζει στην 1η deild , την δεύτερη κατηγορία .
Πολύ μικρή απόδοση δίνουν οι φίλοι μας οι μπούκ για την Βίκινγκουρ Όλαφσβικ , που ναι μεν αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία , δεν παύει όμως να είναι μία έμπειρη ομάδα , που πρόσφατα είχε αγωνισθεί στην Urvalsdeild και έχει πολλές εμπειρίες από εκεί .
Η Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ , πέρασε στους 8 αποκλείοντας στα πένατι την Κάρι απο την 4η κατηγορία στην παράταση με 4-3 , ενω η Βίκινγκουρ Όλαφσβικ απέκλεισε την Φράμ απο την ίδια κατηγορία με την δική της , με σκορ 0-1 .
Σήμερα αναμένετε ένα ματς , με γκόλ και απο τις δύο ομάδες κατά την γνώμη μου , είδκά στο ημίχρονο , θα περιμένω τουλάχιστον ένα γκολ , που θα ικανοποιήσει την δική μου επιλογή και οχι μόνο , είναι ομάδες που μπορούν να σκοράρουν με μεγάλη ευκολία και οι δύο , όπως επίσης και να δεχθούν , με την ίδια ευκολία γκολ .