Apollon Pontou v Ergotelis

04/04 15:30
Προστέθηκε 2018/04/04 13:13 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-112 10/10 -10.00

Για την 25η αγωνιστική της δευτερης κατηγορίας του Ελληνικού ποδοσφαίρου ο Απόλλων Πόντου υποδέχεται στην Καλαμαριά τον Εργοτέλη. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρίσκεται στην 5η θέση με 41 βαθμούς ενώ αυτή του Ηρακλείου στην 12η θέση με 26 βαθμούς.
Από σπουδαία νίκη στην Καλλιθεα προέρχεται ο Απόλλων με γκολ του Σιρίλ Καρί στις καθυστερήσεις του αγώνα. Μέτριο ματς με λίγες φάσεις, ίσως το πιο δίκαιο αποτέλεσμα να ήταν η ισοπαλία. Τρέχει ένα σερί 9 αγώνων χωρίς ήττα και έφτασε τους 41 βαθμούς και την 5η θέση και με μια ακόμα νίκη σήμερα θα προσπεράσει την Δόξα Δραμας και θα παρακολουθεί ταυτόχρονα τα ανοιχτά θέματα με τις ομάδες της μεγάλης κατηγορίας και τις αδειοδοτήσεις. Εντός έδρας έχει 6 νίκες , 5 ισοπαλίες και 1 ήττα. Δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα η ομάδα του Καλαϊτζίδη.
Ο Εροτέλης υποδέχτηκε την Κυριακή στο Ηράκλειο τον Παναιγιάλειο σε κρίσιμο ματς και για τους δύο για την υπόθεση παραμονής και τον συνέτριψε με 5-1 παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο. Προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου , στο ξεκίνημα του δευτέρου δέχτηκε την ισοφάριση και από εκεί και μετά ξέσπασε πετυχαίνοντας 4 γκολ σε διάστημα μισής ώρας παιχνιδιού! Πρώτη νίκη μετά από 3 ήττες στην σειρά και ανέβηκε στην 12η θέση με 26 βαθμούς ελπίζοντας σε ανάλογη συνέχεια στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία. Εκτός έδρας έχει 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 8 ήττες. Στα αγωνιστικά ο Τακης Γκωνιας δεν μπορεί να υπολογίζει στον βασικό τερματοφύλακα Λαδά (17/0), Ροβίθη (εξτρέμ, 13/1) και Λαμπάκη (μπακ 2/0).
Αρκετά δυνατός στην έδρα του ο Απόλλων και σε καλή κατάσταση όπως δείχνουν και τα αποτελέσματα του τον τελευταίο καιρό κόντρα σε μια ομάδα που θέλει βαθμούς για την σωτηρία και παίζει πάντα επιθετικά και σκοράρει συχνά. Θα έχουμε γκολ και από τις δύο ομάδες και η επιλογή μου είναι το OVER 2,5.