U. De Chile v Racing Club

04/04 03:30
Προστέθηκε 2018/04/03 22:44 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @114 10/10 -10.00

Φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες με την Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε να φιλοξενεί την Ρασίνγκ Κλουμπ. Ματς του 5ο ομίλου. Οι δύο πρώτες κάθε ομίλου περνάνε στην επόμενη φάση, ενώ οι τρίτες θα μεταφερθούν στους 32 του Κοπα Λιμπερταδόρες.
Μεγάλη αντίδραση έβγαλε στην έδρα της Αουντάξ Ιταλιάνο την περασμένη Παρασκευή η Ουνιβερσιδάδ και ενώ βρέθηκε πίσω με 2-0 αρκετά νωρίς, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και με τρία γκολ μέχρι το 63' πήρε σπουδαία νίκη. Στο Λιμπερταδόρες, προέρχεται από το μεγάλο διπλό μέσα στην έδρα της Βάσκο (0-1), μπαίνοντας με το… δεξί στην φετινή διοργάνωση. Η ομάδα του Γκιγέρμο Όγιος (του γνωστού μας από το πέρασμά του από το ελληνικό πρωτάθλημα) βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση τελευταία, καθώς μετράει επτά σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις και περιμένει την Ρασίνγκ απόψε σε καλή κατάσταση και με την ψυχολογία στα ύψη.
Οι Αργεντίνοι και αυτοί από την πλευρά τους έρχονται με αήττητο σερί 11 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, με τελευταίο ματς το 2-2 στην έδρα της Μπελγράνο για το πρωτάθλημα Αργεντινής.Δέχτηκε πρώτη γκολ αλλά στην αμέσως επόμενη φάση ισοφάρισε και έτσι εκλεισε το ημίχρονο. Στο δεύτερο ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη στο 50' αλλά δεν το κρατησε δεχόμενη γκολ 12 λεπτά αργότερα και το 2-2 να είναι το τελικό σκορ. Η ομάδα του Κουδέτ δίνει μεγάλη μάχη για την εξασφάλιση της πεντάδας, η οποία δίνει εισιτήριο για το Λιμπερταδόρες της επόμενης σεζόν. Στο φετινό, ξεκίνησε πολύ καλά, αφού στην πρεμιέρα επιβλήθηκε με 4-2 εντός έδρας επί της Κρουζέιρο. Στα αγωνιστικά, εκτός έμειναν ο τραυματίας μπακ Σαράβια και ο τραυματίας στόπερ Ντονάτι.
Οι γηπεδούχοι είναι σε καλή κατάσταση και σκοράρουν με μεγάλη ευκολία αλλά και η Ρασινκκ από την άλλη εντυπωσιάζει και σκοράρει επίσης συχνά. Το ματς αναμένεται να έχει καλό ρυθμό , φάσεις και αρκετά γκολ. OVER 2,5 η επιλογή μου.