Προστέθηκε 2018/04/02 20:42 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: Match Winner @260 10/10 +26.00

Με τον αγώνα ανάμεσα στη Χετάφε και την Μπέτις στο «Κολισέουμ» πέφτει η αυλαία της 30ής αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν. Την έβδομη θέση που δίνει εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ κυνηγούν και οι δύο ομάδες.
πό την εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Σοσιεδάδ προέρχεται η Χετάφε, η οποία κέρδισε για πρώτη φορά μακριά από την πρωτεύουσα, καθώς το τελευταίο της διπλό ήταν επί της Λεγανές. Δέχτηκε πρώτη γκολ στο 23', αλλά αυτό την αφύπνισε, ισοφάρισε πριν το τέλος του ημιχρόνου και στο 51' ολοκλήρωσε την ανατροπή με ωραίο γκολ του Άνχελ. Η ομάδα του Μπορδαλάς έχει 39 βαθμούς και βρίσκεται στο -5 από την έβδομη θέση και με μια νίκη απόψε μπαίνει για τα καλά στο… κόλπο της Ευρώπης. Εντός έχει 8 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά, εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν θα μείνει ο χαφ Αραμπάρι, ενώ αμφίβολοι για σήμερα είναι ο χαφ Μπεργκάρα και ο φορ Ρεμί.
H Mπέτις, από τη μεριά της, στο τελευταίο ματς πριν τη διακοπή νίκησε κατά κράτος την Εσπανιόλ (3-0) εντός έδρας, σε ένα ματς που διεξήχθη κάτω από δυνατή βροχόπτωση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 34΄ και με άλλα δύο γκολ στην επανάληψη (56', 69') … καθάρισαν με το τρίποντο, το οποίο τους έφερε στο -1 από την έβδομη θέση, ενώ με νίκη απόψε μπορούν να πιάσουν την συμπολίτισσα Σεβίλλη που είναι έκτη.Στα αγωνιστικά παραμένουν εκτός ο χαφ Φράνθις, ο στόπερ Φεντάλ και ο φορ Σανάμπρια. Εκτός έχει 6 νίκες, 1 ισοπαλία και 7 ήττες.

Και οι δύο ομάδες παλεύουν για την έξοδο στην Ευρώπη και είναι σε καλή κατάσταση αλλά θεωρώ πως η Μπετις είναι καλύτερη ομάδα και έχει την ποιότητα να πάρει το ματς. Άλλωστε εκτός έδρας στα τελευταία 7 ματς έχει πάρει τα 5! Αξίζει να ρισκάρω στην νίκη της και απόψε.