Προστέθηκε 2018/03/15 17:46 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @300 10/10 -10.00

Η Ντιναμό Κιέβου υποδέχεται απόψε στο "Ολιμπίνσκι" την Λάτσιο, στον επαναληπτικό της φάσης των "16" του Γιουρόπα Λιγκ. Το 2-2 του πρώτου αγώνα δίνει ένα προβάδισμα στους Ουκρανούς, όμως η υπόθεση πρόκριση δεν έχει κριθεί.
Το 2-2 της Ρώμης δίνει σήμερα την ευκαιρία στη Ντιναμό Κιέβου να παίξει σήμερα όχι μόνο για τη νίκη, αλλά και σε περίπτωση ισοπαλίας με λιγότερα από δύο εκτός έδρας γκολ θα είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση. Στο πρώτο ματς, η ομάδα του Κατσκέβιτς άλλαξε κατά πολύ την κάκιστη εικόνα του πρώτου ημιχρόνου και στην επανάληψη κατάφερε να πετύχει δύο γκολ που τη φέρνουν σε θέση ισχύος. Στο πρωτάθλημα, το Σάββατο ξεκίνησαν οι αγώνες για τα πλει οφ, επικρατώντας με 1-0 επί της Βέρες και έτσι η διαφορά από την πρωτοπόρο Σαχτάρ βρίσκεται στο -6. Στα αγωνιστικά τιμωρημένος ο χαφ Γκαρμάς, εκτός ο τερματοφύλακας Μπουστσάν, οι χαφ Σιντόρτσουκ και Καλίτβιντσεφ.
Από τη μεριά της, η Λάτσιο πρέπει να νικήσει ουσιαστικά απόψε αν θέλει να προκριθεί, αφού με το 2-2 του πρώτου αγώνα χρειάζεται οπωσδήποτε να πετύχει κάποιο γκολ. Της κάνει και η ισοπαλία, όμως με σκορ 3-3 και πάνω. Στο πρωτάθλημα, η ομάδα του Ιντσάγκι προέρχεται από ισοπαλία στην έδρα της Κάλιαρι (2-2), με τον Ιμόμπιλε να πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης στο 95'! Έτσι, οι Ρωμαίοι παρέμειναν για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ διατηρούνται στην τετράδα, στο +1 από την Ίντερ στην μάχη για την τετράδα και την έξοδο στο προσεχές Τσαμπιονς Λιγκ. Στα αγωνιστικά σημαντική η απουσία του χαφ Μιλίνκοβιτς, ενώ δεν υπολογίζονται, επίσης, ο μπακ/χαφ Μπάστα και ο στόπερ Κάσερες.
Δεν θα είναι εύκολο το ματς για την Λάτσιο αλλά θεωρώ πως θα παίξει επιθετικά για την νίκη και θα παρασύρει στον ρυθμό και τους γηπεδούχους. Βλέπω ανοιχτό ματς και θα ποντάρω στο GG & 2.