Legia v Europa FC

07/18 22:00
Προστέθηκε 2019/07/18 17:38 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Total - Home 4.5) @137 10/10 -10.00

Επαναληπτικός για τον πρώτο προκριματικό γύρο για το Europa League ανάμεσα στην Λέγκια Βαρσοβίας και την Κόλετζ Γιουρόπα. Στο πρωτο ματς οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 0-0. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Απογοήτευσε στο πρώτο ματς στο Γιβραλτάρ η Λέγκια κόντρα στην αδύναμη Γιουρόπα και έμεινε στην ισοπαλία χωρίς τέρματα. Ήταν τόσο τραγική η εμφάνιση της που έκανε ελάχιστες φάσεις στην αντίπαλη εστία, και αυτές στην επανάληψη όταν ανέβασε κάπως την απόδοση της, αντίθετα με τους γηπεδούχους που έχασε αρκετές ευκαιρίες. Σήμερα δεν σκέφτεται τίποτα άλλο πέρα από μια άνετη νίκη που θα της δώσει την πρόκριση και θα ηρεμήσει οπαδούς και τύπο που μετά το πρώτο ματς δεν ήταν καθόλου επιεικής απέναντι στην ομάδα.

Μπορεί πριν το ματς να ήταν το απόλυτο αουτσάιντερ κόντρα στην έμπειρη σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις Λέγκια αλλά βγάζοντας πάθος και ενέργεια η Γιουρόπα απέσπασε ισοπαλία στο πρώτο ματς στην έδρα της 0-0. Αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε σαν νίκη καθώς όλοι τους στην Γιουρόπα παραδέχονται την τεράστια διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες. Μάλιστα με βάση την εικόνα του ματς και τις ευκαιρίες που είχε κυρίως στο πρώτο μέρος το τελικό αποτέλεσμα την αφήνει με την πικρία πως έχασε τεράστια ευκαιρία για μια μεγάλη νίκη! Άπαντες βέβαια στην ομάδα του Γιβραλτάρ ξέρουν πως απόψε έχουν ακόμα δυσκολότερο έργο και στόχος τους είναι μια καλή εμφάνιση.

Δεν τίθεται καν θέμα για το ποια ομάδα θα κερδίσει και θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Μπορεί στο πρώτο ματς η Λέγκια να προβλημάτισε αλλά έχει απόψε την ευκαιρία να επανορθώσει και να φτάσει σε μια επιβλητική νίκη για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Περιμένω από τους γηπεδούχους να μπουν δυνατά και να καθαρίζουν το ματς από πολύ νωρίς, η ομάδα του Γιβραλτάρ δύσκολα θα μπορέσει να αντισταθεί στην ανωτερότητα της Λέγκια. Περιμένω από τους γηπεδούχους να σκοράρουν πολλές φορές.

Πρόταση : Λέγκια Βαρσοβίας OVER 4,5 γκολ