Valletta v Dudelange

07/16 21:00
Προστέθηκε 2019/07/16 19:28 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @450 10/10 -10.00

Επαναληπτικός για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League ανάμεσα στην Βαλέττα και την Ντουντελάνζ. Πρώτο ματς 2-2, σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί παίζει με το νικητή του Φερεντσβάρος / Λουντογκόρετς και αυτή που θα αποκλειστεί με τον χαμένο του Νόμε Κάλιου / Σκεντίγια, στον 2ο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Η πρωταθλήτρια Μάλτας έκανε την έκπληξη στο πρώτο ματς στο Λουξεμβούργο και απέσπασε ισοπαλία 2-2, παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης. Για να φτάσει μάλιστα στο ισόπαλο αποτέλεσμα χρειάστηκε μια μίνι ανατροπή καθώς βρέθηκε στο πρώτο μέρος να χάνει με 2-0 με γκολ που δέχτηκε στο 26΄και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη όμως έβγαλε αντίδραση και αφού πρώτα μείωσε στο 64΄ κατάφερε λίγα λεπτά αργότερα να φέρει το ματς στα ίσια. Πλέον της αρκεί σήμερα μια απλή νίκη για να ολοκληρώσει την έκπληξη και να περάσει στον επόμενο προκριματικό γύρο.

Ισοπαλία σοκ στο πρώτο ματς για την Ντουντελάνζ και πλέον τρέχει και δεν φτάνει. Παρά το γεγονός πως πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων , δεν μπόρεσε όχι μόνο να κρατήσει ανέπαφη την εστία της αλλά δέχτηκε και δεύτερο γκολ με το 2-2 να μην αλλάζει ως το τέλος του ματς. Πλέον πρέπει απόψε στην Μάλτα να αναζητήσει την νίκη για να πάρει την πρόκριση ποντάροντας στην μεγαλύτερη εμπειρία της σε σχέση με την αντίπαλο της. Άλλωστε μετά την περσινή επιτυχία της που κατάφερε να εξασφαλίσει για πρώτη φορά στην ιστορία της την συμμετοχή σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης θα είναι φέτος τεράστια αποτυχία αν αποκλειστεί από ομάδα της Μάλτας!

Η Βαλέττα έχει ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης μετά την ισοπαλία στο πρώτο ματς αλλά θα έχει και απόψε δύσκολο έργο. Η Ντουντελάνζ θεωρώ πως είναι καλύτερη ομάδα και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη πρόκριση, ίσως όμως χρειαστεί παραπάνω από ένα γκολ καθώς οι γηπεδούχοι μπορούν να σκοράρουν.

Πρόταση : Βαλέττα - Ντουντελάνζ GG & 2