Sonderjyske v Horsens

07/27 20:00
Προστέθηκε 2018/07/27 15:39 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Sonderjyske v Horsens (Match Winner) @2.100 10/10 +11.00

Με την αναμέτρηση Σοντερίσκε - Χόρσενς ξεκινάει σήμερα η τρίτη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας στη Δανία. Οι γηπεδούχοι ψάχνουν την πρώτη τους νίκη για τη φετινή σεζόν, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι θέλουν να συνεχίσουν αήττητοι στο καινούριο πρωτάθλημα.
Μακριά από τα τρίποντα έμεινε για δεύτερη σερί αγωνιστική η Σοντερίσκε, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Οντένσε εκτός έδρας. Το αποτέλεσμα, βέβαια, κρίνεται θετικό, όμως η εξέλιξη του παιχνιδιού μόνο πικρία αφήνει στην ομάδα του Νέργκορντ, η οποία μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά τελικά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα. Μία ήττα και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της Σοντερίσκε μέχρι στιγμής και σήμερα αναζητά την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Με πλήρη αποστολή αναμένεται να παραταχθούν οι γηπεδούχοι στην σημερινή αναμέτρηση, καθώς δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα απουσιών.
Από την άλλη μεριά, η Χόρσενς έμεινε στο 1-1 εντός έδρας απέναντι στη Ράντερς, παραμένοντας αήττητη μέχρι στιγμής στο νέο πρωτάθλημα. Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Χένρικσεν έμεινε πίσω στο σκορ, όμως τέσσερα λεπτά πριν το τέλος κατάφερε να ισοφαρίσει με τέρμα του Κρίστενσεν από το σημείο του πέναλτι. Είχε στο ενδιάμεσο και την τύχη με το μέρος της καθώς η αντίπαλος της είχε και δύο δοκάρια! Μία νίκη και μία ισοπαλία μετρούν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι θα κατέβουν στο σημερινό ματς με 2 σημαντικές απουσίες και συγκεκριμένα χωρίς το χαφ Νίλσεν και τον φορ Κρίγκερ που είναι τραυματίες.
Η Σοντερίσκε μπορεί να μην έχει νίκη ακόμα στο πρωτάθλημα, όμως δείχνει ότι αυτή η στιγμή πλησιάζει. Σήμερα, έχει όλες τις προϋποθέσεις για να τα καταφέρει. Από την άλλη η Χορσενς δείχνει περισσότερο με την τύχη παρά με την ικανότητα της να παραμένει χωρίς ήττα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος και καθώς έχει και τις απουσίες σήμερα δεν νομίζω να πάρει κάτι από το ματς. Νίκη για τους γηπεδούχους βλέπω στην σημερινή αναμέτρηση.