Brazil v Belgium

07/06 21:00
Προστέθηκε 2018/07/06 19:15 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @-125 10/10 +8.00

Καλησπέρα σας. Ο αγώνας που επιλέγω για να ποντάρω στην σημερινή μέρα είναι ανάμεσα στην Βραζιλία και στο Βέλγιο σε ένα ματς για τους 8 του Μουντιάλ. Από την μια έχουμε την Βραζιλία που πέρασε σχετικά εύκολα από τον όμιλο αν και ζοριστικε πολύ στα δύο πρώτα παιχνίδια είναι στο πρώτο έφερε ισοπαλία και στο δεύτερο κερδίσει με δύο γκολ μετά το 90. Στους 16 του θεσμού η Βραζιλία πέρασε με σχετική άνεση καθώς κέρδισε το Μεξικό σχετικά εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας δύο τέρματα. Από την άλλη το Βέλγιο στον όμιλο πέρασε με το αήττητο 3 στα 3 και με σχετική εύκολα καθώς ακόμα και στο 3 παιχνίδι κόντρα στην Αγγλία πήρε εύκολη νίκη. Ύστερα στους 16 του θεσμού συνάντησε την Ιαπωνία σε έναν αγώνα που ήταν για καρδιακούς καθώς στο πρώτο ημίχρονο όλα κυλούσαν ομαλά με το Βέλγιο να πιέζει και τους Ιάπωνες να αμύνονται. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο και μέχρι τι 65 η Ιαπωνία βρέθηκε με 2-0 μπροστά στο σκορ και έβαλε δύσκολα στους διαβόλους όπου κάπου εκεί ξύπνησαν και ξεκίνησαν την αντεπίθεση μειώνοντας ισοφαρίζοντας και περνοντας την νίκη στο 95 ρίχνοντας στο καναβάτσο την Ιαπωνία και περνοντας αυτή στην επόμενη φάση του Μουντιάλ.. Σε αυτό το ματς λοιπόν τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα καθώς και οι δύο ομάδες έχουν τρύπιες άμυνες και θα πρέπει να σκοράρουν για να πάρουν πρόκριση. Από την μια έχουμε την Βραζιλία του αστέρα Νεϊμάρ και από την άλλη οι πολλοί αστέρες των διαβόλων που θέλουν να χτυπήσουν. Εγώ θα πάω με το αμφίρροπο σκορ και θα επιλέξω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες καθώς αυτό πιστεύω ότι είναι το πιο εύκολο και πιο πιθανό ποντάρισμα που μπορούν να επιλέξουν όλοι οι παίχτες του στοιχήματος και σε μια πολύ καλή απόδοση του 1,80 που το βρήκα εγω. Αυτό για σήμερα καλή επιτυχία..