Numancia v Valladolid

06/13 21:30
Προστέθηκε 2018/06/13 18:56 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @1.900 5/10 -5.00

Πρώτος τελικός για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία του Ισπανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Νουμάνθια και την Βαγιαδολιδ. Θα ακολουθήσει ρεβανς στην έδρα της Βαγιαδολιδ. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθηθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.
Μετέχει για πρώτη φορά στην διαδικασία των πλει οφ και έφτασε ένα βήμα από την άνοδο! Στην προηγούμενη φάση άφησε εκτός την Σαραγόσα παρά το εντός 1-1, στην ρεβανς επικράτησε με 2-1 με γκολ μάλιστα στις καθυστερήσεις! Θέλει σήμερα ένα καλό σκορ εν όψη της ρεβάνς στο κατάμεστο μικρό γήπεδο της καθώς τα εισιτήρια για τον σημερινό αγώνα εξαντλήθηκαν σε ελάχιστες ώρες.
Η Βαγιαδολιδ από την πλευρά της πήρε την πρόκριση στους τελικούς αφήνοντας εκτός με 2 νίκες την Χιχον. Στο πρώτο ματς στην έδρα της νίκησε με 3-1 και στην ρεβάνς επικράτησε ξανά με 2-1 δείχνοντας την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται εδώ και 2 σχεδόν μήνες. Θέλει την επιστροφή της στην πρώτη κατηγορία μετά από 6 χρόνια και θα έχει σήμερα την υποστήριξη περίπου 400 οπαδών της.
Από την μια οι γηπεδούχοι να είναι δυνατοί στην έδρα τους και από την άλλη η Βαγιαδολιδ σε εξαιρετική κατάσταση εδώ και καιρό. Προβλέπεται μεγάλη μάχη και θα πάω στα γκολ και συγκεκριμένα στο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.