Προστέθηκε 2016/11/01 18:56 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Ναι (Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες) @1.833 6/10 +5.00

Το έχουν το γκολ!

Άγιαξ – Θέλτα goal-goal (1.83 απόδοση)

Οι δύο πρωτοπόρες στον 7ο όμιλο, θα αναμετρηθούν και όπως είναι λογικό θα επιδιώξουν να μην χάσουν. Θα πάνε στους 8 και 6 βαθμούς αντίστοιχα και μετά παίζουν εντός έδρας και ο Άγιαξ και η Θέλτα. Έχουν σκοράρει και στα τρία ματς, είτε κέρδισαν, είτε έχασαν. Ο Άγιαξ είναι πρώτος με δύο ματς εκτός έδρας, επομένως έχει πολλές πιθανότητες να περάσει στην επόμενη φάση. Όπως έγραψα πριν σε καμία περίπτωση δεν θέλει την ήττα, θα πάει για την νίκη και φυσικά ένα γκολ μπορεί να βάλει. Έχει βάλει πέντε γκολ σε τρεις αγώνες, στοιχείο που ενθαρρύνει την επιλογή μας να βάλει ένα γκολ.

Η Θέλτα την είδα στο αγώνα με την Λας Πάλμας (μας πόνεσε αφού επιλέξαμε να λήξει 3-2 υπέρ του γηπεδούχου), σε λιγότερο από 25 λεπτά έβαλε τρία γκολ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έφαγε με την ίδια άνεση τρία γκολ και αυτή. Φυσικά έπαιζε με 10 παίκτες, κάτι που δυσκόλεψε το έργο της. Εμείς θέλουμε το ένα γκολ της, νομίζω ότι το έχει, βοηθάει πολύ η αγωνιστική της εικόνα και δεν θα έλεγε όχι στο πόνο, όπου θα παρέμενε στην 2η θέση. Πάντως στα Ευρωπαικά ματς κάνει αλλαγές στην βασική ενδεκάδα ο προπονητής.

Η παράδοση είναι μοιρασμένη με μία νίκη και για τις δύο ομάδες, αλλά και μία ισοπαλία.

Πολύ πιθανή η ισοπαλία, που δεν θα χαλάσει καμία ομάδα, αλλά με σκορ, όπως στο πρώτο παιχνίδι που έληξε 2-2 στην Ισπανία. Επειδή το βλέπω ισοπαλία, δεν νομίζω να λήξει 0-0, άρα για τους πιο τολμηρούς δίνω την ισοπαλία 1-1 (6.00 απόδοση). Πάντως αξίζει το goal-goal από το ημίχρονο, αφού είναι ομάδες που σκοράρουν στο πρώτο μέρος. Σαν το βλέπω τώρα 1-1 ημίχρονο και στο δεύτερο να κρατάνε δυνάμεις αφού βολεύονται με ισοπαλία. Για τους λάτρεις τον ισοπαλιών το Χ είναι στο υψηλό 3.60.